دست دعا ( برداشتی از دعای عهد )

اى آفریدگار صبح!
در جشن با شکوه روزى که آغاز مى شود و در تمامى روزهایى که شیرینى نام تو بر لبانم مى نشیند، من عهد دیرینه خویش را با صاحب صبح و امام عصر تازه مى کنم و دست بیعتم را در زلال دستانش معطّر مى سازم تا شعر سپید این عشق در صحن دلم تکرار شود.
طراوت جارى این عهد و بیعت هرگز از باغ خاطرم بیرون نمى رود و پیوسته شال سبز محبتّش را بر گردن مى نهم تا نوازشگر شانه هاى لرزانم باشد.

خالق مهربان من!
اگر دست تقدیر تو، لباس سپید آخرت را بر تن من پوشاند و درخت زندگى ام، تن به خواب زمستانى و ابدى خویش سپرد و میان من و آن بهار موعود جدایى افتاد، پس در زمانى که سیماى مهربان آن ماه تابان در آسمان چشم مردمان آشکار شد، مرا از محراب قبرم برانگیز و توفیق احرام در صحن و صفایش عنایت کن تا لبیک گویان در گرد کعبه وجود مقدّسش طواف کنم.

اى اجابت کننده هر دعا!
پنجره قلب منتظران رو به آسمان بیکرانت گشوده است تا به یک اشارت تو، غبار غم و اندوه غیبت از دل ها برخیزد و چشم ها به تماشاى باران ظهور بنشیند.
خدایا!
شب یلداى هجران را به یمن ظهور ماه کاملش، کوتاه کن که شب پرستان، همچنان چشم بر صبح صادقش بسته اند و ما مؤمنان طلوع خورشید جمالش را نزدیک مى دانیم.... و اظهر به العدل و ایّده بالنصر و انصر ناصریه، و اخذل خاذلیه، و اقصم به جبابرة الکفى و اقتل به الکفار و المنافقین و جمیع الملحدین حیث کانوا من مشارق الارض و مغاربها و برّها و بحرها و املأ به الارض عدلاً و اظهر به دین نبیّک علیه و آله السلام.
و اجعلنى اللّهم من انصاره و اتباعه و شیعته و ارنى فى آل محمد ما یأملون و فى عدوّهم ما یخدرون و اله الحق آمین.
مفاتیح الجنان - صلوات بر ولى الامر المنتظر، علیه السلام)

(بارالها) ... عدل و داد را به وجود مقدس امام عصر آشکار گردان.
با یارى خویش تأییدش فرما
یارانش را نصرت ده
خوارکنندگانش را خوار کن
گردنکشان کفر را به وسیله او در هم شکن

کفار و منافقان و تمامى ملحدان را در تمامى شرق و غرب زمین و در همه نقاط خشکى و دریاهاى عالم به قتل برسان.
به وجود مقدسش زمین را از عدالت آکنده ساز.
و دین پیامبر خویش را - که بر او و خاندانش سلام و درود باد - ظاهر فرماى.
بارالها! مرا نیز از زمره یاران و یاوران و تابعان و پیروانش قرار ده؛
بارالها! در مورد آل محمد، آنچه را که (از ظهور و پیروزى حق) آرزو دارند، به من بنماى؛ و در مورد دشمنانشان نیز آنچه را که (از شکست دولت باطل) از آن بیم دارند، به من نشان ده (که آن روزگار بس شیرین را درک کنم)؛ اى معبود حق، این دعا را مستجاب فرما.
الهی آمین

/ 0 نظر / 7 بازدید